מול כוחו הממכר של המסך המרצד


תנו להם טלפון טעון ביד, ואז כולכם מסודרים. לא תשמעו: "משעמם לי", לא תשמעו: "מתי נגיע?"

"אתם לא מבינים אותי, בגלל שאין לי טלפון משלי אז אף אחד לא מזמין אותי לשום מקום."

".אני רוצה טלפון, לכולם בכיתה שלי כבר יש, ורק אני לא מקבלת עדכונים על מפגשים"


הילד מנדנד, הילדה מתחננת, ואנחנו מוצאים את עצמנו שואלים: אז למה, בעצם, לא לתת להם טלפון אישי, כמו לכולם מסביב? בסך הכל כמה מוצר די זעיר, רק כמה סנטימטרים, לא כבד, משהו לא יקר, אבל כל כך שימושי. בשבח הפרקטיות אפשר לקנות לכל ילד טלפון משלו.

הרי גם לנו יש טלפון נייד, והוא הפך לכזה חבר טוב.

עד שנגמרת לו הסוללה, כמובן.

יש הרבה סיבות טובות למה לתת לילדים טלפון נייד:

  1. בזמן שהוא צועד בדרך הביתה מבית ספר, לבד, אני רוצה להיות איתו בקשר (במקום, למשל, להסתכל בדרך על חלזונות או להביט ימינה-שמאלה במעברי חצייה).

  2. אני בדיוק רוצה להחליף לעצמי טלפון, אז מה כבר אעשה עם הקודם? אתן לבן שלי, ברור (תירוץ מעולה, לא?).

  3. איך בכלל אפשר להסתדר היום בלי וואטס אפ? שתהיה בקשר עם החברות ותלך למפגשים (אז תשב על הספה ביניהן, וכל אחת תריץ אצבעות על המסך הפרטי שלה).


יש עוד סיבות למה כן, אבל יש עוד יותר סיבות למה לא.

כדאי לנו להשאיר אותם עד כמה שאפשר מחוץ למסכים, בתקשורת אישית ישירה, שכוללת מבטים, חיוכים ושיחות.

כתבה רחבה שהופיעה בארצות-הברית ב-New York Times ובתרגום לעברית בעיתון "הארץ" מכריזה בפשטות אבל בישירות מדהימה: "השטן גר בטלפון".

ההתמכרות של המבוגרים למסך הקטן, הנייד, שנכנס בקלות לכיס ומספק תוכן ועניין מוארים בכל רגע מתבקש, זו התמכרות שאיננה פוסחת על הדור הצעיר. ולא משנה הגיל: עולל, תינוק, פעוט, ילדה, נערה. מזה שלוש שנים וחצי אנחנו בחלבלוב מתמקדים בפיתוח, כתיבה ועיצוב של מוצרים שתכליתם העיקרית היא יצירת אלטרנטיבה לזמן המסך הארוך והממכר של הילדים. העיקרון העומד מאחורי המגזינים, חוברות הפעילות, מחברות התוכן והיצירה וספרי המשחקים שלנו הוא מרחב שכולו מזמין למשחק בתוך מרחבי הנייר, כזה שמדבר באותה השפה להורים ולילדים. שמאפשר לייצר גשר ולספק משחקים שיעוררו עניין וייצרו חוויה.

כאשר התוכן מדבר לבטן הרכה של ההורים, קל להם לתווך את המוצר לילדים. הילדים שלנו, גם בעידן הדיגיטלי, כמהים לזמן עם ההורים. משתוקקים ליחס, לתשומת לב. לכן, כאשר ההורים רואים תוכן שמדבר אליהם, כמו צלליות ידיים, חידות בגפרורים, משחקי מילים מתוחכמים והרפתקאות שמתחילות על הנייר ונגמרות בדמיון, בחיבוקים, בצחוק משוחרר שמגיע בעקבות בדיחות מקוריות, אז הרווח הוא עצום.

#מגזיןלילדים #יצירה #זמןנייר #ילדיםוהורים #הפעלות #משחקים #חלבלובון #משחקיםשלפעם #עיתוןלילדים #מגזיןילדים #משחקיםלדרך #ספרמשחקים #זמןמסך #יצירהלילדים #משחקיםבבית

70 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול